Sumy Devlet ÜniversitesiSumy Devlet Üniversitesi alanında en kaliteli eğitim hizmetlerini vererek talebelerini hoşnut etmeyi temel hedef haline getirmiş Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’e takriben olarak beş saatlik bir uzaklıkta olan Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın Kuzey Doğu hudutları içerisinde yer alakta olan Rusya hududuna bitişik olan psol nehri üzerinde heyetmiş sumy şehrinde bulunmaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi başşehir Kiev’e beş saat uzaklıkta, Kharkov şehrine ise takriben olarak iki saatlik bir uzaklıktadır. Sumy şehrinin nüfusuna bakacak olursak kırk sekiz milyon nüfusa sahip Ukrayna genelinin yalnızca üç yüz binlik bir nüfusa sahip olduğunu görmekteyiz. Sumy kendinde daha çok ırmaklar, göller, park bahçe peyzaj ve yeşillik alanlar mesire alanları ile birlikte görülmektedir. Ama üç yüz bin nüfusa sahip olan bu şehirde tam dört tane üniversite vardır ve bunların üç tanesi devlet bir tanesi ise özel üniversitedir. Bu üniversitelerden ise Sumy Devlet Üniversitesi ve Sumy Milli Ziraat Üniversitesi yabancı tebaalı talebeler istedikleri takdirde eğitim olanağı vermektedir.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde neler olduğu ile ilgili kısaca bakacak olursak, beş akademik binaya sahip olan üniversite dahilinde bilgisayar labaratuvarları, kimya labaratuvarları, talebe yurdu, çalışma salonları, üniversite kütüphanesi ve talebeler için eğlence alanlarının bulunduğu Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz evvela yapmanız şart olan küçük bir test var. Bu suallerin yanıtı pozitif ise EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Müracaat Büronundan istifade edip Hizmet alabiliyorsunuz

Sumy Devlet Üniversitesi Eğitim

0212 244 66 00 numarasını arayarak ihtiyaç duyulan ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Kısaca suallerden söz edecek olursak; Lise veya lise eşiti bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Sıhhat vaziyetiniz iyi olmalıdır. Aids olmamanız gerekmektedir. Sıhhat vaziyetinizin kurul huzurundan geçirilmiş olması gerekmektedir ve ele geçirilecek olan bu heyet raporu dahilinde çevirisi yapılarak noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve son olarak kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerekiyor.

Birde üniversite dahilinde hazırlık eğitimi alabilmek için yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Tüm bu kaideler sizin için uygun görülüyor ise Euro Star ülke dışı eğitim merkezi bürosu telefon numaraları ile direk ileteişime geçebilirsiniz veyahut vereceğim adresten, fax numarasından veya e-mail adresinden faydalanabilirsiniz.  yurtdisiegitim@hotmail.com.tr mail adresini kullanarak veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5  Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden büromuzu ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile bağlantıya geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak kontrat ile beraber ülke dışında eğitim olanaklarından faydalanabileceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görerek nasıl bir imtiyaz sahibi olacaksınız?

  • Öncelikle şunu belirtmemizde yarar var ki Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitimi müddetince başka bir deyişle bir senelik hazırlık eğitimi ve dört senelik lisans programı dahilinde Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce eğitim verilmektedir. Şayet bu dillerden en az birini iyi derecede biliyorsanız gireceğiniz imtihan ile bunu ispat ederek doğrudan lisans eğitimi programına katılabilirsiniz. Şayet bu alanda yeterli bir bilgiye sahip değilseniz yapmanız gereken tek şey iyi bir hazırlık süreci geçirmek olacaktır. Seçenek edeceğiniz dil doğrultusunda Sumy Devlet Üniversitesinde lisans programlarına geçiş yapabileceksiniz. Bunun ehemmiyetli olmasının sebebi verilecek olan eğitim dilinin bu üç dilden biri olacak şekilde verilmesidir. Ayrı olarak Sumy Devlet Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde çalışma hayatınızda rakiplerinize göre daha talihli olacaksınız zira iyi bir aksana sahip bir yabancı diliniz olacak ve bunun yanı sıra kaliteli bir eğitim sürecinden geçirilmiş olacaksınız. Dolayısı ile rakibiniz olacak kişilere karşı her zaman ön tasarıdasınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın