Harkov Ekonomi ÜniversitesiHarkov Ekonomi Üniversitesinde ekonomi alanında, bilgisayar, turizm ve basım yayınlılık alanında iyi bir lisans eğitimi alarak bu alanda ele geçireceğiniz diplomaları geleceğinizi şekillendirirken kullanma olanağına sahip olabilirsiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak için lise veyahut lise eşiti bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Harkov Ekonomi Üniversitesinde aşağıya yazdığımız bölümle konusunda lisans eğitimi alabilirsiniz evvela bu bölümlere bir bakalım;

 •  Ekonomi ve Hukuk Bölümü
 •  Ekonomi ve Bilişim Bölümü
 •  Pazarlama ve İdare Bölümü
 •  Uluslar arası Ekonomik ilişkiler Bölümü
 •  Muhasebe İdaresi ve Denetim Bölümü
 •  Finans Bölümü
 •  Ekonomi ve İşletme İdaresi Bölümü
 •  İdare ve idarecilik Bölümü
 •  Bilgisayar bilimi Bölümü
 •  Basım ve Yayıncılık Bölümü
 •  Turizm Bölümü
 •  Turizm İdaresi Bölümü

Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde bu bölümlerde lisans eğitimi almak için her hangi bir şekilde üniversite imtihanı stresini yaşamanıza gerek yok ya da her hangi bir şekilde üniversite imtihanına girmenize gerek yoktur. Bu alanda yapacağınız tek şey 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını aramak ve Euro star ülke dışı eğitim hizmetleri müracaat büronuna gelerek konu ile alakalı ayrıntılı bir bilgi sahibi olmaktır. Sizlere alanında bilgi, birikim ve deneyimleri doğrultusunda uzmanlaşmış bir ekip dahilidne hizmet vermekte olan Euro star ülke dışı eğitim merkezi başvuru bürosu bu konuda ayrıntılı bir şekilde yardımcı olacaktır. Konu ile alakalı olarak çalışmaları sürdürecek olan ekibimiz en kısa müddette ihtiyaç duyulan işlemleri bitirmiş bir şekilde Harkov Ekonomi Üniversitesinde eğitim alma olanağı için alt yapınızı hazırlamış olacaktır.

Harkov Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek için ;

 • Lise ya da lise eşiti bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor ele geçirdiğiniz bu diplomaların Euro star ülke dışı eğitim merkezi başvuru büronuna getirilmesi gerekiyor ki Harkov Ekonomi Üniversitesi kayıt işlemleri ne kısa müddette aşılabilsin.
 • Sıhhatli olmalısınız. Sıhhat bakanlığına bağlı bir sıhhat kuruluşunda bir sağlık raporuna ihtiyacınız var.
 • Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporuna ihtiyacınız olacaktır. Sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda yer alan kurulun onayında aids olmadığınızı gösteren bir rapor ve bu raporun çeviri işlemlerinin yapılarak noter huzurunda onaylanması gerekiyor bunun akabinde ise kaymakamlık tarafından onaylanmalıdır.
 • Yirmi beş yaşından küçük olmanız gerekiyor. Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri olarak seçenek edilmektedir. Bu alanda bir bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak bir sene sürecek olan hazırlık eğitimine tabii tutulmaktasınız bu eğitim sürecine yirmi beş yaşından büyük olanlar katılamamaktadır. Lakin bu üç dilden en az bir tanesi ile alakalı olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz her hangi bir mesele bulunmamaktadır.

Bu kaideler eşliğinde dilerseniz Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölüm ile alakalı olarak iyi bir lisans eğitimi alma olanağına sahip olabilirsiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesinde yüksek öğretim müessesesi başka bir deyişle yök eşitliği bulunmaktadır. Dolayısı ile  Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde ele geçireceğiniz diplomalar ülkemizde de geçerlidir. Harkov Ekonomi Üniversitesinden mezun olduğunuzda dilerseniz kendi iş yerinizi kurabilir ya da dilerseniz bir başka iş veren ile çalışma olanağına sahip olabilrisiniz. Harkov Ekonomi Üniversitesinde bitirdiğiniz bölümlerin lisans eğitimi ile alakalı bir işe yerleşirken ülke dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak rastgele bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız.

Bu arada Harkov Ekonomi Üniversitesi dahilinde alacağınız diplomaların üniversite bünyesinde Avrupada verilmekte olan eğitim müfredatı ile birlikte bir eğitim verdiğini belirtmemizde yarar olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın