İvano Franskivisk Tıp ÜniversitesiUkrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olarak bilinmekte olan İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız ihtiyaç duyulan şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmaktan geçmektedir. Bu alanda elde edeceğiniz bir lise diploması ile birlikte üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok bununla beraber üniversite imtihanına girmenizede gerek yoktur. Direkt İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesinde tercih edeceğiniz tıp bölümü konusunda eğitim alabiliyorsunuz. Tabiki bunun için öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile bildirişime geçmeniz gerekmektedir. Alanında yılların vermiş olduğuğu informasyon, birikim ve tecrübe ile birlikte uzmanlaşmış olan ekip dostlarımızla görüşmeniz durumunda işlemleriniz çok hızlı ve başarılı bir şekilde neticelandırılacaktır.

Bu alanda İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz ;

  • Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor bir lise diplomanız olmalı.
  • Sağlıklı olmanız gerekiyor. Aids olmadığınızı gösteren bir sıhhat raporu, bu raporun çeviri edilmesi ve noter huzurunda ve kaymakamlık tarafınca onaylanması gerekiyor.
  • İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi dahilinde verilmetke olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ve İngilizce eğitim verilmekte bulunduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Bu üç dilden minimum bir tanesi ile ilgili iyi seviyede bilgiye haiz değilseniz sizi bir senelik hazılık eğitimi bekliyor olacaktır. Bu alanda hazırlık eğitimi almak için yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekiyor.

Bu şartları yerine getiriyorsanız hiç vakit kaybetmeden alanında uzman olan Euro yıldız yurt dışı eğitim merkezi müracaat ekibimiz ile yapacağınız görüşmeler dahilinde kaliteli bir halde eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu alanda aşağıdaki bölümlerden birini tercih edebilirsiniz;

  • Tıp
  • Pediatri
  • Diş Hekimliği
  • Eczacılık
  • Hemşirelik
  • Diş Teknisyenliği

Tıp alanında gerekli görülen tüm bölümlerin detaylı bir halde eğitiminin verilmekte olduğu İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi bünyesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi bir tek eylemsiz bir alıcı olarak görmekten veya öğretmeni yalnız bir verici olarak görmekten ziyade öğrenci ile öğretmen arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hale getirmeyi temel fakatç olarak görmekte olan bir eğitim sistemi içerisinde öğrencilerin başarılı bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler araştırmacı bir kişilik kazanmaktadır. Bunun yanı sıra yapacakları araştırmalar ile konuları öğrenirken yapacakları projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber de öğrenciler bu alanda konuya tam egemenlik kazanmakta ve bunun akabinde sunum çalışması ile beraber mevzuya olan hakimiyetlerini göstermektedir. Dolayısı ile öğretmenin yılda iki defa kullanmakta olduğu kanaat notu ve ects kredi sistemi adı verilen sistem dolayısı ile öğrenci lisans eğitiminde başarılı bulunduğu takdirde bir üst sınıfa geçmiş olmasına karar verilmektedir. Bu eğitim sistemi ile birlikte öğrencinin kaliteli bir süreç ile beraber tıp eğitimi almış olduğunı gözlemlemekteyiz.

En iyi şekilde tıp eğitimi verilmekte olan öğrenci bu alanda yapacağı çalışmalar ile beraber bologna eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencilerin kendi aralarında yapacakları bir antak kalma ile beraber kendi ekip arkadaşlarını oluşturması sonucunda tercih edecekleri konu başlığını araştıracak olan öğrenciler bu alanda gerekli alt yapı çalışmalrı ile birlikte gerek İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi dahilinde yer edinen araştırma kütüphanesinde gerek ise İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından çok kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan bilgisayar laboratuvarlarında araştırmalar yapabilmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın