Kiev Ekonomi Üniversitesi 

Kiev Ekonomi Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de 1906 seneninden günümüze dek onarım çalışmaları yapılarak getirilmiş kalitli bir eğitim müessesesi olarak bilinmektedir. Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok bölüm bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak uzmanlaşmış oldukları bölüm ekonomidir. Bu alanda Ukraynalı ekonomistlerin bir araya gelerek bir program yaptıklarını biliyoruz. Ukraynalı ekonomistlerin yapmış oldukları programın isimi mba programları olarak bilinmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde uygulanmakta olan müfredat ise Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan müfredat ile bire bir konumdadır. Dolayısı ile ülkemizdeki yüksek öğretim müessesesi başka bir deyişle yök ile aralarında bulunan eşitlik sisteminden dolayı talebe arkadaşlarımız Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun olarak ülkemize dönmeleri neticesi itibari ile diplomaları ile dilerseler kendi işletmelerini kurabiliyor, dilerseler bir başka işletme sahibi ile çalışma olanağı bulabiliyorlar.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok ülkeden din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin talebe bulunmaktadır. Başşehir olan Kiev’de diğer kazalara göre hayat biraz daha pahalı gibi duruyor. Sözgelimi üniversitenin kendi yurtlarında konaklama isterseniz aylık 35 dolar, arkadaşlarınız ile bir haneye çıkmak isterseniz dayalı döşeli pak bir hane için aylık 250 dolar, haftada bir eğlenmek istiyorum kendime bakmak istiyorum derseniz vasati 400 dolar veyahut aile ile birlikte kalmak istiyorum derseniz aile ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak bir hayat sürmeniz olası olacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim koşulları çok çok iyi bir konumdadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitim öğrencileri tatmin edebilecek düzeydedir. Ukrayna’da eğitim görmeyi isterseniz öncelikli olarak yerine getirmeniz şart olan kimi şartlar bulunmaktadır. 25 yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bunun akabinde lise veya lise eşiti bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Ayrı olarak sıhhatli olduğunuzu belirten kurul raporundan geçmiş bir rapor ile beraber noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerkir. Bunun yanı sıra şayet bu koşulları yerine getiriyorsanız yapmanız gereken şey hemen EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Müracaat Büronundan faydalanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak ihtiyaç duyulan ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Size ayrıntılı  bir şekilde bilgi verilecek eğer koşullarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan kontrat dahilinde vize ve kayıt bölümleri alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Ukrayna’da eğitim görmek için öcelikli olarak kimi nedenler bulunmkatadır. Ukraynada eğitim alarak dilinize yeni bir dil daha ekleme olanağı bulacaksınız. Bu vaziyet sizin için yapacağınız iş müracaatlarında her zaman bir artı sağlayacaktır. Bir patron gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi donanıma sahip bir personeli iş yerinde çalıştırmayık seçenek eder. İş arayan ise daima kendi şartlarına göre daha rahat olanı aramaktadır. Hal böyle olunca ise iş veren ile iş arayan arasında bir anlaşmaya varılması durumunda iş arayan rahat bir şekilde çalışacak iş veren ise işlerinin görülmesini sağlayacaktır.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dahilinde öğrenciler bologna eğitim sisteminde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminde eğitim öğretmen ile öğrenci arasındaki diyalogu çok daha kuvvetli bir hal almasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları arasında öğrencinin seçeceği konu başlığı ile öğrenci kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak öğrencilerin kendi aralarında yapacakları araştırmalar neticeninde ortaya bir takım krokiler çıkacaktır. Ortaya çıkarılan bu krokiler konusunda olarak yapılacak çalışma neticesinde görseller ve metinler bir araya getirilmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu mertebeden sonra uygulama bölümüne geçmektedir. Etcs kredi sisteminin uygulanmakta olduğu bu sistemde öğrenciler kredi toplayarak bir üst sınıfa geçmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın