M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp ÜniversitesiM.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi gerek verdiği eğitim bakımından gerek ise teknolojik alt yapı ve donanım özellikleri bakımından Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olarak biliniyor. Bunun yanı sıra M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde öğrencilere başarılı bir şekilde eğitim verildiği gibi bu alanda yapılan çalışmalarda Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı uygulanamaktadır.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir çalışma sağlayacaksınız. Bunu şöyle ispatlayabiliriz ki M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi uygulanıyor. Bu eğitim sistemi dahilinde iyi bir araştırmacı olacaksınız. Ekip arkadaşlarınız ile beraber yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir çalışma sizi bekliyor olacaktır. Bologna eğitim sisteminde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha iyi bir hal almış bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır. M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde uygulanan bologna eğitim sisteminde öğretmenlerin öğrencilere sunacağı konu başlıklarından öğrencilerin kendi ekip arkadaşları ile bir araya gelerek tercih edecekleri konular dahilinde gerek M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça gelişmiş bir alt yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili araştırmaların yapılması sağlanmaktadır. Bu alanda sürdürülen çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir şekilde eğitim görmektedir ve konulara hakimiyetlerini arttırmaktadır.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan bu eğitimde Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca eğitim dilleri ile eğitim verilmektedir. Eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili bir bilgiye sahipseniz konu ile ilgili doğrudan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümlerde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi bünyesinde sekiz tane fakülteyi barındırmaktadır. Yaklaşık olarak 4200 kişilik öğrenci kapasitesine sahip olan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde 971 kişilik eğitmen ile beraber eğitim alanında Ukranya’da dev bir kadroya sahiptir. 971 kişilik eğitmen kadrosunun 147 tanesi eğitmenliğin son kademesi olan profesörlük unvanını almış kişilerden oluşmaktadır. Sizlerde dilerseniz M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde bu başarılı eğitmenlerden iyi bir lisans eğitimi alabilirsiniz. Dilerseniz lisans eğitiminize üç dönem daha ekleyerek yüksek lisans yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ukrayna’nın Donest Tıp Üniversitesi 22 Mart 2004 tarih ve 148 no’lu Ukrayna Sağlık Bakanlığı Emri’ne göre, DNMU, Ukrayna’daki Bologna Süreci Bölgesel Merkezi’nin temel birimi seçilmiştir. 2005/2006 yılında DSMU öğrencilerini Bologna Anlaşması’na uygun bir şekilde kredi-modül sistemini kullanarak eğitmeye başlamıştır

Kamp üst düzeyindeki labaravatuarlar ve tam donanımlı teçhizatlarla modern araştırmalar yapılabilmektedir. M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi çalışanlarını inceleyecek olursak yurt içi ve yurt dışından farklı etnik yapıdan insanlar oluşturmaktadır. Eğitim öğretim faaliyetlerinde, idari yönetimde ve gerekli tüm faaliyetlerinde kalite yönetim ilkesi doğrultusunda çalışmaktadır. Ukrayna Donest Tıp Üniversitesinde öğrenciler öğrenimlerini tamamladıktan sonra Avrupa uzman derecesi standartlarına ulaşmış olacaklardır. Bu okulda okuyan öğrenciler Avrupa tıp üniversitelerinde görülen birçok dersleri ve modülleri görmüş olacaklar. Uzman derecesine sahip olduktan sonra öğrencileri Avrupa’nın değişik bölgelerinden cazip iş teklifleriyle karşılaşacaklardır.

Sizlerde M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz bu alanda yıların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kalitlei bir personel kadrosuna sahip olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde eğitim imkanlarını sizlere sunacak ve bu alanda gerektiği gibi ayrıntılı bilgiler vererek işlemlerinizin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Sizde dilerseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bu alanda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın