Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi 

Sumy Milli Tarım Üniversitesi 1977 seneninde akredite olmuş bir üniversitedir. En iyi tarım üniversitelerinden birinde okumayı yurtdışında hayal eden gençler Sumy Milli Tarım Üniversitesi sizleri bekliyor. Son teknolojik ortamlarda kazanacağınız çalışma kabiliyetlerinizle bir adım daha önde olabilme çabanında bulunabilmek için üniversitemizi seçenek edebilirsiniz. Zirai imalatla ilgili pek çok bilgi ele geçirebileceğiniz bir üniversite olarak tarım nebatçılığından tarım hastalıklarına kadar pek çok onu öğretilmektedir. Örtü altı nebatçılığı, bahçe nebatları yetiştiriciliği, hayvan yetiştiriciliği, hayvan besleme, su ürünleri yetiştiriciliği gibi dallarda söz sahibi olabileceğiniz dersler alabileceksiniz. Tohum ele geçirme, tohumları sınıflandırma, muhafaza etme, fide üreticiliği, gıdaya işlenebilen tarım ürünleriyle ilgili derslerde kuram sonrası uygulama alanlarında öğrenebilecekleriniz arasındadır. Bu konularda sizlere kuram dersleri hemen peşinden göreceğiniz uygulama derslerinde akademik personel tarafından uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

Etraf ve biyolojik çeşitliliğin savunmasında görev almak isteyen gençlerin sık tercihi olan üniversitemiz imtihansız kabul gerçekleştirmektedir. Sumy Milli Tarım Üniversitesi lisans kaydınız için önerilebilecek Eurostar yurtdışı eğitim müracaat etme birimi ziyaretlerinizle kısa müddette burada eğitim hayatına merhaba deme talihini yakalayabileceksiniz. Zirai yapıların özelliklerini öğrenme, tarım nebatlarının ilaçlanması, sulama metodları gibi ehemmiyetli derslerde bilgiyi tam manasıyla öğrenebilecekleriniz listesindedir. Ekoloji veyahut peyzaj konularında bilgi sahibi olup kendinizi geliştirebileceğiniz etraf olanaklarını size sunan üniversite aktüel bilgilerle donatılabilmenizi sağlayabilecektir. Tarımda makine kullanımında aletlerin tanınması, ayarlarının yapılması, doğru biçimde kullanma yeteneği kazanma gibi yetileri de uygulamalı olarak öğrenebileceksiniz. Analitik düşünme yeteneği kazanma, yaratıcı, yenilikçi düşünme teknikleriyle kendini her gün biraz daha yenileme fırsatı yakalama için üniversite size olanak tanıyabilecektir.

Sumy Milli Tarım Üniversitesi abuhava verilerine göre toprakla nasıl uğraşabileceğiniz ile ilgili sizleri bilgilendirebilmektedir. Bu bilgilendirmeler ile toprakla geçirdiğiniz vakitten verimi yüksek sonuçlar ele geçirebilme fırsatını yakalama imkanınızda olabilecektir. Biyoloji, kimya, matematik, zirai meteoroloji, temel bilgi teknolojileri, teknolojinin ilmi ilkeleri, tarımsal yapılar ve sulama, tarla nebatları, hayvan yetiştirme, bahçe tarımı gibi pek çok derste başarılı olabileceksiniz. Sumy Milli Tarım Üniversitesi tarım sektöründe karşılaşabileceğiniz tüm vaziyetlere rağmen ders muhtevalarını genişletmektedir. Sumy Milli Tarım Üniversitesi talebesi olmaya aday tüm herkesin yararlanabileceği imkânlar eşitliğinde dersleri başarıyla bitirmek birincil hedefiniz olmalıdır. Tarım sektörünün içinde yer alan Avrupa’daki tarımsal faaliyetlerde başarılı uygulamacılarla aynı ortamda dersler işleyebileceksiniz. Sizlere ürünlere bakma yeteneği ve sulama çoğaltma faaliyetlerinde becerili kişilerle tanışma imkanı veriyoruz. Kimi vakitlerde Avrupa’da gerçekleştirilen en iyi tarım ürünü yetiştiricisi seçilen ya da ürün yetiştirmede nam salmış kişilerin becerilerini izleme imkanı da verebiliyoruz. Bu fırsatlarla tarımsal manada kendi becerilerinizi her vakit üst mevkilere tırmandırabilme imkanı yakalamaya ne dersiniz? Sizlerin hayal dünyanızı genişletebilecek mevkilerde bulunabileceğiniz iş alanları için Avrupa imkânlarıyla lisans sürecimizde bulunabilmenizi bekliyoruz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın