Ternopil Ekonomi Üniversitesi 

Ternopil Milli Ekonomi Üniversitesi 1966 seneninde heyetmiş ve yıllardır ülke dışından talebe kabul etmekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir. Ternopil Milli Ekonomi Üniversitesi dahilinde Ukrayna ekonomisine istikamet verecek şekilde bir çok uzman ekonomist yetiştirilmiştir. Ternopil Milli Ekonomi Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde talebenin bilgiyi pasif bir şekilde almakta olan alıcı olarak görülmesine veyahut öğretmeni yalnızca bir verici olarak bilgiyi talebelere aktarmasının önüne geçilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile öğretmenin vereceği bilgiler dahilinde talebelere sunacağı konu başlıkları ile birlikte talebenin bu konu başlıkları içerisinden seçebileceği bilgiler dahilinde talebelerin iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır.

Bu çalışma müddeti süresince talebeler yapacakları işlemlerde isterler ise Ternopil Milli Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde aradıkları bilgiye erişebilirler ya da dilerseler Ternopil Milli Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım itibariyle oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar labratuvarları ya da kimya labratuvarları dahilinde yapmış oldukları araştırmaların doğruluğunu test etme ya da doğru bilgiye erişip erişmediklerini değişik kaynaklardan yapacakları araştırmalar dahilinde analiz etme gayreti içerisinde çalışmalarını yürütürler.

Araştırma çalışmalarını başarılı bir şekilde bitirmiş olan öğrenci arkadaşlarımız bu çalışmanın hemen peşinden ekip arkadaşları ile beraber ele geçirmiş oldukları gerek yazılı döküman gerek ise görsel dökümanlar ile beraber bunların krokiler halinde ortaya konulması ile beraber bu krokileri en iyi şekilde yine yapılandıracak bir şekilde iyi bir hal almasını sağlayarak uygulama çalışması dahilinde bir sunum hazırlarlar.

Hazırlayacakları bu sunumda gerek yaptıkları araştırmaları gerek ise yaptıkları uygulama çalışmalarını anlatmaları istenmektedir ya da bu çalışmalar konusunda ihtiyaç duyulan beklentiler ve erişilen sonuçlar yazılması beklenmektedir. Ternopil Milli Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrenciler bu şekilde bir eğitim sürecinden geçirilmekte ve etcs denilen kredi sistemi dahilinde eğitimlerini sürdürerek bir üst sınıfa geçmeyi hak etmektedirler.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi Eğitim

Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenci arkadaşlarımız şayet iyi bir şekilde yabancı dile sahip ise girecekleri bir imtihan ile bunu ispat ederek direk dört sene sürecek olan lisans eğitimi sürecine dahil olurlar lakin iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olmayan öğrenci arkadaşlarımız için bir yıl sürecek olan bir yabancı dil hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Bu bir yıllık hazırlık eğitimi müddeti boyunca öğrenci eğitim göreceği bölümde geçerli olan yabancı dil eğitiminin temellerini almakta ve hızlandırılmış bir eğitim ile ileri düzeyde bu dile hakim olması sağlanmaktadır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde matematik, yabancı dil eğitimi, coğrafya ve tarih dersi ortak ders olarak verilmektedir. Bu dersler dışındaki dersler seçmiş olduğunuz bölüm dahilinde ileriki hayatınızda çalışma hayatına atıldığınızda karşınıza çıkabilecek veyahut sizi ilgilendirecek konular dahilinde mesleksel eğitime yöneltilmiş dersler ile birlikte iyi bir eğitim sürecinden geçirilmeniz sağlanacaktır. Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise veyahut lise eşiti bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmekte olan talebeler çeşitli ülkelerden gelmiş olan talebeler ile birlikte uluslar arası öğrencilerin katılımı ile beraber istikrarlı ve barışçıl bir toplum temellerini üniversitemiz dahilinde oluşturmaları sağlanmış olmaktadır. Kampus içerisinde bulunmakta olan voleybol alanı, futbol alanı, basketbol alanı, aerobik alanı gibi sportif faaliyetlere de yer verilmektedir.

Sizde böyle bir eğitim sistemi içerisinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız şart olan şey Euro star ülke dışı eğitim merkezi müracaat bürosu ile 0212 244 66 00  numaradan bağlantıya geçmektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın