Ternopil Ekonomi ÜniversitesiTernopil Ulusal iktisat Üniversitesi 1966 yılında kurulmuş ve yıllardır yurt dışından öğrenci kabul etmekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir. Ternopil Ulusal iktisat Üniversitesi dahilinde Ukrayna ekonomisine yön verecek şekilde bir çok uzman ekonomist yetiştirilmiştir. Ternopil Ulusal ekonomi Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğrencinin bilgiyi pasif bir halde almakta olan alıcı olarak görülmesine ya da öğretmeni bir tek bir verici olarak bilgiyi öğrencilere aktarmasının önüne geçilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile öğretmenin vereceği bilgiler dahilinde öğrencilere sunacağı mevzu başlıkları ile birlikte öğrencinin bu mevzu başlıkları içerisinden seçebileceği bilgiler dahilinde öğrencilerin iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır.

Bu çalışma süresi boyunca öğrenciler yapacakları işlemlerde isterler ise Ternopil Ulusal iktisat Üniversitesi bünyesinde yer edinen araştırma kütüphanelerinde aradıkları bilgiye ulaşabilirler ya da dilerseler Ternopil Ulusal iktisat Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından çok üst sınıfta yer alan bilgisayar labratuvarları veya kimya labratuvarları dahilinde yapmış oldukları araştırmaların doğruluğunu test etme yahut doğru bilgiye ulaşıp ulaşmadıklarını farklı kaynaklardan yapacakları araştırmalar dahilinde çözümleme çabası içinde çalışmalarını yürütürler.

Araştırma çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlamış olan öğrenci arkadaşlarımız bu çalışmanın peşinden ekip arkadaşları ile beraber elde etmiş oldukları gerek yazılı döküman gerek ise görsel dökümanlar ile beraber bunların taslaklar halinde ortaya konulması ile beraber bu taslakları en iyi şekilde yine yapılandıracak bir halde iyi bir hal almasını sağlayarak uygulama çalışması dahilinde bir sunum hazırlarlar.

Hazırlayacakları bu sunumda gerek yaptıkları araştırmaları gerek ise yaptıkları uygulama çalışmalarını anlatmaları istenmektedir ya da bu çalışmalar ile ilgili gerekli beklentiler ve ulaşılan neticelar yazılması beklenmektedir. Ternopil Ulusal iktisat Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrenciler bu şekilde bir eğitim sürecinden geçirilmekte ve etcs denilen kredi sistemi dahilinde eğitimlerini sürdürerek bir üst sınıfa geçmeyi hak etmektedirler.

Ternopil iktisat Üniversitesi Eğitim

Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenci dostlarımız eğer iyi bir halde yabancı dile sahip ise girecekleri bir imtihan ile bunu kanıtlayarak doğrudan dört yıl sürecek olan lisans eğitimi sürecine dahil olurlar fakat iyi bir yabancı dil bilgisine haiz olmayan öğrenci dostlarımız için bir yıl sürecek olan bir yabancı dil hazırlık derslikı bulunmaktadır. Bu bir yıllık hazırlık eğitimi süresi süresince öğrenci eğitim göreceği bölümde geçerli olan yabancı dil eğitiminin temellerini almakta ve hızlandırılmış bir eğitim ile ileri seviyede bu dile hakim olması sağlanmaktadır.

Ternopil ekonomi Üniversitesi bünyesinde matematik, yabancı dil eğitimi, coğrafya ve tarih dersi ortak ders olarak verilmektedir. Bu dersler dışındaki dersler seçmiş olduğunuz bölüm dahilinde ileriki yaşamınızda çalışma yaşamına atıldığınızda karşınıza çıkabilecek ya da sizi ilgilendirecek mevzular dahilinde mesleki öğrenime yöneltilmiş dersler ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçirilmeniz sağlanacaktır. Ternopil iktisat Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Ternopil ekonomi Üniversitesinde eğitim görmekte olan öğrenciler çeşitli ülkelerden gelmiş olan öğrenciler ile beraber uluslar arası öğrencilerin katılımı ile birlikte istikrarlı ve barışçıl bir toplum temellerini üniversitemiz dahilinde oluşturmaları sağlanmış olmaktadır. Kampus içerisinde yer almakta olan voleybol sahası, futbol sahası, basketbol sahası, aerobik alanı gibi sportif faaliyetlere de yer verilmektedir.

Sizde böyle bir eğitim sistemi içerisinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız ihtiyaç duyulan şey Euro yıldız yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile 0212 244 66 00 numaradan irtibata geçmektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın