Polonya’da Üniversite


polonya

Doğu Avrupa’nın en kalabalık modern ülkelerinden birinde,  kaliteli ve prestijli bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız Polonyayı tercih edebilirsiniz. Polonya’nın resmi dili Lehçedir. Eğitim dili genelde İngilizce ve Lehçedir. Sokrates ve Erasmus sistemiyle öğrenci değişim programlarından faydalanabilirsiniz.

Polonya’da üniversite hayalinizi gerçekleştirmek için lise mezunu olmanız yeterli olacaktır. Tıp 6 yıl, Eczacılık 5 yıl ve diğer lisans bölümleri 3 yıldır. Yök denklik sağlamaktadır. Eğitim dilinizi lehçe olarak tercih edersiniz eğitim harcınızdan indirim yapan bir sisteme sahiptir. Diploma Avrupa Birliği diplomasıdır. Polonya’da okuma yazma oranı %98 dir.

Tarihi yapısı, doğal tabiat parkları, kültür mekanlarıyla Avrupa ülkesi olarak kendini kanıtlamaktadır. Eski adıyla Lehistan olarak Polonya Osmanlı döneminde ticari ilişkilerde bulunmuş ve bu anlamda tarihi izleri de yansıtmaktadır.

Polonya Varşova Krakow Poznan Şehirlerinde Tıp Eczacılık Diş Hekimliği Fizik Tedavi Okumak İsteyen Adaylara Point Güvencesiyle Polonya Üniversite Kayıt vize Notifikasyon İşlemlerinizde Rehberlik Sağlamaktadır .

Bilinen üniversiteler arasında; Varşova Teknik Üniversitesi, Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Lazarski Üniversitesi, Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, Wroklav Tıp Üniversitesi…

Ayrıntılı bilgi için tıklayın…


Bir cevap yazın