Bydgoszcz Müzik ÜniversitesiAvrupa’nın en kaliteli müzik okullarından biri olan Bydgoszcz Müzik Üniversitesi’nde öğrenci olmak ister misin? Yüksek nitelikli eğitim veren ve tam donanımlı stüdyolarında eğitim göreceğiniz bu üniversite tam size göre..

Dilersen okul hakkında kısaca bilgi aktaralım..

 Bydgoszcz Müzik Üniversitesi 1974 yılında Müzik Yüksekokulu olarak eğitim hayatına başlamış ve 1982 yılında Bydgoszcz Feliks Nowowiejski Müzik Akademisi ismini almıştır. ECTS (European Credit Transfer System, Avrupa Kredi Transfer Sistemi) kapsamında olan üniversite eğitim kalitesi birçok defa tescillenmiş, uluslararası denkliği olan yükseköğretim programları sunmaktadır.

 Kayıt stüdyolarının modern çağa uygun hale getirmek için Polonyada eğitim veren teknik üniversitelerle işbirliği yapan Bydgoszcz Müzik Üniversitesi, öğrencilerine kendi çalışmalarını en son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanarak kaydetme ve yayınlama imkanı sağlamaktadır. Polonya üniversiteleri tarafından da kullanılan Bydgoszcz Müzik Üniversitesi Kayıt Stüdyoları, her içinde birçok müzikal çalışmada kullanılmaktadır. Avrupa Birliği Araştırma Fonu tarafından finanse edilen bilimsel araştırmalarda da görev alan üniversite, uluslararası düzeyde müzik çalışmaları yayımlamaktadır. Öğrencilerini de bu akademik yayınlara dahil eden Bydgoszcz Müzik Üniversitesi, müzik üzerine akademik kariyer yapmak isteyenler için önemli bir avantaj sağlamaktadır. 

Klasik müzik üzerine uluslararası standartlarda bestecilik, vokal ve enstrüman eğitimi veren Bydgoszcz Müzik Üniversitesi, Caz müzik konusunda da en iyi Polonya üniversiteleri arasındadır. Öğrenciler tarafından kurulan Caz müzik gruplarını teknik altyapısıyla destekleyen üniversite, artık geleneksel hala gelen bir Öğrenci Caz Müzik Festivali de düzenlemektedir. Bydgoszcz Müzik Üniversitesi tarafından organize edilen Caz müzik festivaline dünyanın dört bir yanından Caz müziğin en önemli isimleri katıldığı gibi, öğrenciler de bu etkinliklerde performans sergilemektedir. Polonyada üniversiteseviyesinde müzik eğitimi veren en kaliteli akademilerden biri olan Bydgoszcz Müzik Üniversitesi, Avrupa müzik çevrelerinin de yakından takip ettiği isimlerden biridir. Gerek akademik çalışmaları gerekse de yıl içinde düzenlediği organizasyonlarla Avrupa’da adından söz ettiren üniversite, her yıl Avrupa ve ABD’de düzenlenen müzik festivallerine davet edilmektedir. 

Fakülteler ve Bölümler
Kompozisyon, Müzik ve Ses Teorisi Fakültesi

Müzik Kompozisyonu ve Teorisi

Ses Mühendisliği

Enstrümantal Müzik Fakültesi
Klavye Enstrümanları:

Piyano

Klavsen

Organ

Akordeon

Yaylı Çalgılar:

Keman

Viyola

Viyolonsel

Kontrbas

Üflemeli Çalgılar:

Enine Flüt

Klarnet

Obua

Fagot

Trompet

Korno

Trombon

Tuba

Perküsyon
Gitar
Vokal Müzik ve Drama Fakültesi

Vokal Müzik ve Drama

Oratoryosu ve Sanat Şarkı

İletken, Caz ve Müzik Eğitim Fakültesi

Müzik Sanat Eğitimi

Vokal ve Vokal-Enstrümantal Toplulukları yürütülmesi

Caz ve Popüler Müzik Toplulukları yapmak

Kilise Müzik Eğitimi

Okul Müzik Eğitimi

Senfoni ve Opera Şefliği

Fakülte Birimleri ve Programları
Piyano Oda Müziği Bölümü 
Kayıt Stüdyosu ve Kütüphane 
Çağdaş Müzik Program 
Müzik Pedagoji Program 
Yabancı Diller Programı

İngilizce

Almanca

Fransızca

İtalyanca

Erken Müzik Programı
Caz ve Popüler Müzik Programı

 


Bir cevap yazın