GDANSK TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİPrusya Kraliyet Akademi olarak 1945 yılında kurulmuştur. Ardından üniversite statüsü kazanarak bugünkü halini almıştır. Köklü tarihi ve Avrupa standartlarındaki eğitimiyle Polonyada eğitim veren en kaliteli yükseköğretim kurumlarından birisidir. Polonya üniversiteleri arasında saygın bir konuma sahip olan Gdansk Teknoloji Üniversitesi, gelişen modern dünyada öne çıkan meslek grupları üzerine verdiği uluslararası standartlardaki eğitimle Avrupa bilim çevrelerinin de yakından takip ettiği isimler arasındadır.  26 bin öğrencisiyle teknoloji ve modern mühendislik bilimleri üzerine eğitim veren en büyük Polonya üniversiteleriarasında yer alan Gdansk Teknoloji Üniversitesi, 9 fakültede eğitim vermektedir. Dünya çapında geçerliliği olan lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan üniversite uluslararası akademik çevrelerce tanınan saygın profesörlerin de aralarında bulunduğu toplam 1.200 akademisyenle eğitim vermektedir.

Kendi alanında Polonya’da eğitim veren en kaliteli üniversite olarak yükseköğretim programlarının uluslararası eğitim standartlarına tam uyum sağlaması için kaynak aktarımı sürdüren Gdansk Teknoloji Üniversitesi, uygulamalı eğitim için modern çağın teknolojileriyle desteklenen araştırma laboratuvarlarına sahiptir. 

Polonyadaki üniversiteler arasında modern teknolojiler ve mühendislik bilimleri üzerine en geniş akademik arşivlerden birine sahip olan Gdansk Teknoloji Üniversitesi, kütüphanesinde yer alan 1 milyon 200 bin bilimsel yayınla Avrupa’nın sayılı bilim kaynaklarından birine sahiptir.

 Polonyada eğitim veren en geniş bilimsel kaynağa sahip olan yükseköğretim kurumlarından biri olan Gdansk Teknoloji Üniversitesi yabancı üniversitelerden gelen akademisyenlerin çalışmalarına da büyük katkı sağlamaktadır. Gdansk Teknoloji Üniversitesi üyesi olduğu 60 uluslararası araştırma birliği sayesinde tüm öğrencilerine dünyanın farklı üniversitelerinde düzenlenen bilimsel çalışmalara katılma imkanı sunmaktadır. 

Polonyadaki üniversiteler arasında yıl içinde en çok bilimsel çalışma yayımlayan yükseköğretim kurumları arasında yer alan üniversite, bugüne dek birçok bilim konferansı ve seminer düzenlemiştir. Polonya üniversite ücretleri incelendiğinde son derece makul fiyatlarla kaliteli eğitim fırsatı sunan Gdansk Teknoloji Üniversitesi, gerek kalite gerekse de fiyat açısından yurtdışı üniversite eğitimi için ideal tercihler arasında yer almaktadır. Gdansk Teknoloji Üniversitesi uluslararası düzeyde faaliyet gösteren 30 farklı bilimsel araştırma topluluğu ve 25 öğrenci birliğine üyedir. Uluslararası anlaşmaları ile öğrencilerine yurtdışı üniversite eğitimi ve staj imkanı sunan Gdansk Teknoloji Üniversitesi, eğitim sonrası kariyer fırsatlarını değerlendirmede önemli avantajlar sunan bir marka haline gelmiştir.

 Polonyada üniversite tercihlerini ilk sırasında yer aldığı gibi modern teknolojiler ve mühendislik bilimleri üzerinde verdiği yüksek standartlı eğitimle yurtdışından da yoğun ilgi gören Gdansk Teknoloji Üniversitesi, eğitim kapasitesini daha da arttırmak için altyapı çalışmaları içine girmiştir. Avrupa’nın yakından takip ettiği birçok isme akademisyen kadrosunda yer veren üniversite, bilim çevrelerinde ün kazanmış profesörler tarafından hazırlana yükseköğretim programlarıyla üst düzey eğitim sunmaktadır.

Öğrencilerine sunduğu prestijli eğitim ve geniş sosyokültürel imkanlarla adından yurtdışında söz ettiren Gdansk Teknoloji Üniversitesi, teknolojinin giderek daha fazla önem kazandığı meslek grupları üzerine verdiği uzmanlık eğitimiyle uluslararası düzeyde kariyer imkanları sunmaktadır.

Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin?

O halde kariyerin için hemen karar vermelisin..

Zamanı lehine çevir…

Eğitim hayatına ilk adımını at..

Gelecek senin…      

Kariyer senin her şeyin…

Fakülteler:

  • Mimarlık Fakültesi
  • Kimya Fakültesi
  • Elektronik, Telekomünikasyon ve Bilişim Fakültesi
  • Elektrik ve Kontrol Mühendisliği Fakültesi
  • Uygulamalı Fizik ve Uygulamalı Matematik Fakültesi
  • İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
  • Mekanik Fakültesi
  • Okyanus Mühendisliği ve Gemi Fakültesi
  • Yönetim ve Ekonomi Fakültesi

Bir cevap yazın