Lviv Tıp ÜniversitesiLiviv Tıp Üniversitesi 1784 seneninde heyetmiş olan bir tıp üniversitesidir. Liviv Tıp Üniversitesi açılışından sonra 1934 seneninde bir değişim sürecine girmiş bulunmaktadır. bu değişim sürecinin hemen peşinden ise Tıp Fakültesi genel tıp ve Eczacılık Fakülteleri isimi altında Liviv Devlet Tıp Üniversitesi ismini almıştır. Liviv Tıp Üniversitesi ise bu arada 17 Ekim 1993 Seneninde Ukrayna kabine ile denklik düzeyi 4 ile yüksek öğretim müessesesi Liviv Devlet Tıp Üniversitesi  veyahut Liviv Tıp Enstitüsü temellerine dayandırılmaktadır.

Liviv Tıp Üniversitesi yakın bir geçmişe bağlı kalmak üzere Galician Danylo isimi ilie birleşme sağlayarak oldukça büyümüştür. Liviv Tıp Üniversitesi dahilinde büyük bir donanıma sahip olması ile birlikte şöyle bir bakacak olursak;

 • 7 Tane Değişik fakülte
 • 78 Tane Değişik Bölüm
 • 48 Tane Muayenehane
 • 14 Tane Bina ( Sıhhat, Diş merkezi, Eczacılık, Eğitim endüstri, Botanik bahçesi, Laboratuvar, Endüstriyel Toksikoloji, Muayenehane patoloji enstitüsü, Anti kanser ilaçları, Biyolojik Psikiyatri, Test araştırma merkezleri, Araştırma alanları, Kütüphane Mevcuttur..
 • 8 Tane pansiyona sahip olan Liviv Tıp Üniversitesi sanatoryum, spor kampı, yemekhane ve kafeleri ile kaliteli bir alana sahip bulunmasının yanı sıra her sene ülke dışında vasati bin kişilik bir talebe kapasitesi kontenjanına sahip olması ile beraber gelen öğrencilere dilerseler  Liviv Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan yurtlarda, dilerseler seçenek edecekleri arkadşalar ile beraber hane kiralama işlmeleri yanı sıra dilerseler  Liviv Tıp Üniversitesi etrafında yer alan hanelerde yaşayan kişiler ile anlaşarak bir kontrat dahilinde aile yanında kalma olanağına sahip olabilmektedirler. Bunların yanı sıra üniversite dahilinde yer alan kapasiteye bakacak olursak görüyoruz ki 1560 stajyer ve bunun yanı sıra 18.000’den fazla talebeye sahip olması ile beraber ehemmiyetli bir konuma sahip ve Ukrayna’da ikinci sırada yer alan eğitim müessesemiz yüksek bir başarıya sahiptir.

Sizde Bologna eğitim sisteminin hakim olduğu Liviv Tıp Üniversitesinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise veyahut lise eşiti bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sıhhatli olduğunuzu (aids olmadığınızı) gösteren kurul tarafından kontrolü sağlanmış bir sıhhat raporunun çevirisi edilmiş bir şekilde kaymakamlık onayından geçirilmesi ve noter huzurunda da onaylanmış olması gerekmektedir. Ayrı olarak hazırllık sınıfında eğitim görülecek ise yaşınızın yirmi beş üzerinde olmaması gerekmektedir.

Lviv Tıp Üniversitesi Eğitim

Bolgona eğitim sistemine biraz değinecek olursak bu eğitim sistemi dahilinde talebeyi yalnızca bir alıcı olarak görmekten öğretmeni ise sadedce bir verici olarak görmekten ziyade iyi bir eğitim sistemi olan bu sistemde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencinin bilgiye ulaşmak için gerek üniversite bünyesinde yer alan teknolojik donanımdan faydalanması gerek ise üniversite bünyesinde yer alan kütüphaneden faydalanması beklenmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde üniversite bünyesinde yer alan bölümlere bakalım şimdi;

 1. Diş Hekimliği Bölümü
 2. Eczacılık Bölümü
 3. Anesteziyoloji Bölümü
 4. Yoğun Acil Tıp Bölümü
 5. Radyoloji Bölümü
 6. Muayenehane Bölümü
 7. Halk sağlığı Bölümü
 8. Laboratuar Bölümü
 9. Psikyatrist Muayenehane Bölümü
 10. Spor hekimliği Bölümü
 11. Fizyoloji Bölümü bulunmaktadır. Sizde bu bölümlerden birinde eğitim görmek isterseniz üniversite imtihanına hazırlanmanıza gerek yok, üniversite imtihanı stresini yaşamanıza gerek yok ve en önemliside üniversite imtihanına girmenize gerek yok..! Sizde hiç vakit kaybetmeden bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için ihtiyaç duyulan her türkü destek sağlanmaktadır. 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Müracaat Büronunu arayarak ihtiyaç duyulan bilgileri öğrenebilirsiniz. Alanında uzmanlaşmış senelerin verdiği deneyim ile %100 üniversite kayıt kabulü ve %100 Ukrayna vizesi müracaatları ile netice almakta olan ekip arkadaşlarımız ile yapacağınız kontrat dahilinde sizde iyi bir eğitim alabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Bir cevap yazın