Ruse Angel Kanchev ÜniversitesiRuse Angel Kanchev Üniversitesi’nde nitelikli bir eğitim hayatınız olsun istiyor musunuz?

Öncelikle üniversitenin kuruluş aşaması hakkında kısaca bilgi alalım.

Yükseköğretim kurumu olarak 12/11/1945 yılında Bulgaristan’ın Rusçuk yani Ruse’de kurulmuş tarım sektörünün mühendisliği alanında eğitim vermişti. Makine Mühendisliği ve tarıma dayalı yüksek enstitü olarak 1966 yılında yeniden yapılandı. 09/04/1981 yılında Angel Kanchev teknik üniversitesine haline dönüştürüldü. 

2010 yılında 67490 metrekareye yapılmış yeni binasıyla hizmete başlamıştır. Binada sanat çalışma salonları, araştırma laboratuarları bulunmaktadır. 10000 binden fazla öğrencisi mevcuttur.

499 öğretim elemanı, 49 profesör, 177 doçent, 296 doktora öğretmeni mevcuttur. Her yıl 70-100 kadar öğrenci erasmus eğitimi alır.

Spor ve eğlence için olanaklar mevcuttur. Öğrenci yurtları ve tesisler bulunmaktadır. 450 den fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. 07/06/2012 yılında akreditasyon belgesi almıştır. Kütüphane ve kariyer geliştirme merkezi mevcuttur.

Teminat: Eğitiminiz boyunca yapacağınız masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka cüzdanıyla göstereceğiniz 2000-3000€  teminat ücreti… konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Hazırlık: 2500€ Lisans: 3000€

Konaklama ücreti: 50-200 aylık

Oturum ücreti: 250€

Vize: 100€ konsolosluk değiştirebilir ücreti.

Karayolu: 60-70TL

Bölümler: Almanca, Fransızca, Okul öncesi ve İlkokul eğitimi, Sosyal Pedagoji, İş dünyasında Bilgi işlem teknolojileri, bilgisayar bilimleri, kineziterapi, ergoterapi, ebelik, hemşirelik.

İlistra Pedagoji Fakültesi: Bulgarca ve yabancı dil eğitimi Fransızca, Fizik ve Bilgi işlem, Elektrik mühendisliği.

Razgrad Teknoloji Fakültesi: Kimya Teknolojileri, Biyoteknoloji, Gıda Teknolojileri.

Ziraat Makine ve Teknolojileri, Çevcre koruma ve çevre koruma makineleri, klima, hidrolik makineler ve doğalgaz donanımı, sanayi dizayn, tarım mühendisliği, makine servis ve yönetimi, makine yapımı teknik ve makine yönetimi, Makine ve Alet yapımında bilgisayar tasarlama, Tasarlama, Endüstriyel Mühendislik, Malzeme Teknolojisi ve Malzeme bilim, kalite yönetimi ve meteroloji, Elektrik gücü ve elektrik donanımı, bilgisayar sistem ve teknolojileri, telekomünikasyon sistemleri, bilgi işlem ve yönetim makineleri, otomatik makineleri, elektronik, taşımacılık teknik ve teknolojileri, taşımacılık yönetimi ve taşımacılık teknolojileri, filo ve liman işletmesi.

İş ve Yönetim Fakültesi, İş ve Yönetim Fakültesi

Pazarlama, marketing, ekonomi, uluslararası ekonomik ilişkiler, Avrupa bilgileri ve Avrupa birliğinde çok aşamalı yönetim, Avrupa bilgileri ve Globalleşme, İşletme, Sanayi Yönetimi, Halkla İlişkiler, İdarecilik, İlkokul ve Yabancı Dil Eğitimi-İngilizce.

Kayıt için gerekli belgeler: Diploma, transkript, sağlık raporu ve laboratuar sonuçları., liseden referans belgesi, pasaport, kimlik fotokopisi, ikametgah, 10 fotoğraf.

Vize için gerekli evraklar: Taahhütname, vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası doğum belgesi, okul kabul belgesi, konaklama belgesi, kimlik fotokopisi, pasaport.


Bir cevap yazın